Почетна / Забава / Концерт | Владо Георгиев во саботата сподели љубов со своите фанови

Концерт | Владо Георгиев во саботата сподели љубов со своите фанови

 

Во саботата, спортскиот центар Борис Трајковски беше полн со љубов, љуѓе што споделуваа љубов и луѓе што едноставно сакаа да уживаат во прекрасните балади на Владо Георгиев. Токму на Денот на вљубените пејачот одржа концерт кој скопјани долго ќе го паметат како најромантичен – не поради фактот што беше организиран на еден од најубавите денови во годината, туку и поради фактот што многу парови го кажаа судбоносното „ДА“. Владо Георгиев покрај тоа што постојано се обидуваше да зборува на македонски јазик, тој ја поздравуваше публиката и на други странски јазици. Кулминацијата се случи на неговиот најголем хит „Анџеле“, како што и беше очекувано.

 

 

фото: Емилија Стојменовска / Популарно

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!