Почетна / Забава / И девојките на Плејбој играат „Харлем шејк“

И девојките на Плејбој играат „Харлем шејк“

 

 

Како што минуваат деновите се посигурни сме дека вистинскиот наследник на лудилото „Гангнам стајл“ ќе биде „Харлем шејк“. Со ова популарно движење веќе се снимија илјадници видео клипови ширум целиот свет, но нас најпривлечно ни изгледаше она кога девојките од Плејбој се движеа во овој стил. Видеото е во прилог.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!