Почетна / Забава / Изненадувањето на романтичниот Хрват

Изненадувањето на романтичниот Хрват

 

Аријета Пејаковиќ од Хрватска доживеа навистина прекрасно изненадување од страна на својот сопруг за годишнината на нивниот брак. Таа беше очигледно многу пријатно изненадена и тоа може да го видите од самото видео. Секоја чест за ова прекрасно изненадување. 

 

 

Инаку, флешмобот се случува во кафе барот Капитол во Пожега, а сопругата е изненадена со нејзината омилена песна „Опрости“ од Џибони.

„Во првиот момент не разбрав што се случува, не знаев дека ми пеа на мене, се ми стана јасно кога видов како снимаат камерите. Мислам дека на мене се гледа шокот и изненадувањето откако сфатив дека тоа се пејачи кои мојот сопруг ги ангажирал. Одлично пееја и навистина беше емотивно. Немав никаков сомнеж во последно време дека нешто такво ми подготвува“ – изјавува пресреќната сопруга Аријета.

 

 

 

 

 Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!