Почетна / Забава / Жељко и Тони Цетински со заеднички дует, еве како звучи

Жељко и Тони Цетински со заеднички дует, еве како звучи

Жељко Јоксимовиќ и Тони Цетински снимија заедничка песна

 

 

Овие денови беше промовирана новата песна и спот на популарните балкански пејачи Жељко Јоксимовиќ и Тони Цетински. Песната “Заблуда” е дело на Жељко Јоксимовиќ кој ги напиша музиката и аранжманот. Спотот е снимен во Домот на Синдикатот во Белград, а освен Жељко и Тони кои свират на клавир, во спотот се појавуваат и други музичари на виолина.

Пријателството на овие двајца пејачи трае точно 20 години, а толку години и поминале за да се случи оваа нивна соработка.

Во продолжение погледнете го спотот и слушнете ја “Заблуда”:

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!