Почетна / Забава / Евровизија / Есма исфрлена од песната „Пред да се раздени“

Есма исфрлена од песната „Пред да се раздени“

 

Македонскиот диџеј Ерик Фокс, синоќа по завршувањето на втората полуфинална вечер од фестивалот „Евровизија“, на видео мрежата Јутјуб објави ремикс на евровизиската песна на Македонија „Пред да се раздени“, пишува порталот Музика24. Интересно е тоа што со преработката на песната Есма Реџепова е комплетна отстранета, односно нејзиниот дел го нема во неа. Од двата дела на Влатко Лозаноски е создадена една поинаква музичка приказна. Во прилог е ремиксот.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!