Почетна / Телевизија / Дотеран и подготвен за отворена програма на ТВ 24

Дотеран и подготвен за отворена програма на ТВ 24

Ден на историски одлуки, референдумски ден во нашата земја. По повод гласањето и резултатите од референдумот, скоро сите македонски телевизии ќе имаат отворена програма започнувајќи од 19 часот. На ТВ 24, водител на отворената програма ќе биде Огнен Јанески, препознатлив по неговата конктна емисија “Мој термин” и отворените програми што ги води за време на избори.

Излезено. Гласано. Се гледаме вечерва во Отвореното Студио на Телевизија 24, од 19 часот. #Референдум2018. P.S. Што луѓе сте, што не си стоите на зборот – нели ќе фотографиравте кој гласал. Џабе се дотерав. 😂” – напиша Огнен на социјалните мрежи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

error: Содржината е заштитена!