Почетна / Телевизија / „Доктор Оз“ ќе се емитува надсинхронизиран
Doktor Oz

„Доктор Оз“ ќе се емитува надсинхронизиран

 

„ДОКТОР ОЗ“
наскоро на Сител телевизија

 

Doktor Oz

 

Користејќи ја својата популарност на врвен здравствен советник во шоуто на „Опра“, Др. Мехмет Оз започна свое телевизиско talk show кое набрзо стана едно од најгледаните во светот. Популарноста на ова talk show нуди едноставни решенија за актуелни и широкораспространети здравствени проблеми.

Со помош на голема екипа врвни здравствени експерти, Др. Оз советува како да ослабиме, храниме и останеме витални, совладување на стрес, сексуални проблеми и слично. Шоуто се снима пред публика во Студио 6А во легендарниот њујоркшки центар Rockefeller и добитиник е на 2 награди Emmy. На Сител шоуто ќе се емитува надсинхронизирано на македонски јазик.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!