Почетна / Забава / Евровизија / Девојка од Панама ја испеа песната на Калиопи!

Девојка од Панама ја испеа песната на Калиопи!

 

На евровизиските фанови не им е важно тоа што не го разбираат македонскиот јазик, песната „Црно и бело“ со која што Калиопи ќе не претстави на престојната „Евровизија“ повторно беше испеана од странец. Откако Италијанецот ги одушеви Македонците со својата изведба, сега тоа го стори и една девојка од Панама. Таа, како и момчето, имаат изјавено дека не го знаат македонскиот јазик, но песната сепак ја научиле оти многу им се допаднала.

„Песната сакав да ја испеам уште од април и еве го направив тоа, а сега ја споделив и на Јутјуб. Секако, јас не зборувам македонски или пак некој друг од словенските јазици, па така тоа беше и предизвик“, напишала девојката на својот канал на „Јутјуб“.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!