Почетна / Сапуници / Дали се сеќавате на Фелипе и Дувал Бланко?

Дали се сеќавате на Фелипе и Дувал Бланко?

 

Каде се и што прават близнаците од „Вдовицата на Бланко“?

 

Секој од вас кој што ја гледал култната теленовела „Вдовицата на Бланко“ пред 14 години на локалните низ Македонија, со Освалдо Риос и Марија Елена Доеринг, сигурно се сеќава на пргавите блзиначиња Фелипе и Дувал Бланко.

Матео и Сантијаго Рудас стекнаа огромна слава не само во родната Колумбија туку и и ширум светот. За жал, момците кои ги споија Алисија и Диего на крајот од серијата, по култната „Вдовица„ се појавија во уште само два проекта и се збогуваа од светот на теленовелите. Не воодушевени од светот на телевизијата, момците се вратиле на училиште а подоцна запишале и факултет.  Сантијаго денес се занимава за музика и живее во Буенос Аирес, а Матео се занимава со пластична уметност и живее во родната Колумбија. 

Во прилог потсетување на сцени од култната теленовела.

 

 

 

ЈоцКо | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот Иван Босилчиќ во нова серија за „Хотел Русија“ на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија во 20.20 часот ќе се емитува нова руска …

error: Содржината е заштитена!