Почетна / Живот / Гола девојка синоќа се фрли од зграда

Гола девојка синоќа се фрли од зграда

 

Женско лице синоќа по полноќ се фрлило од тераса од четврти кат во Тетово од станбена зграда лоцирана на ул. “Видое Смилевски – Бато“, пријавата стигнала од граѓанин во Полициската Станица Тетово.

 

 

Според исказот, девојката била без облека и веднаш по падот со возило на Брза помош било пренесено во Клиничкиот центар во Тетово. Од страна на полициски службеници излезено е на лице местото, каде е констатирано дека се работи за А.С (19) од Тетово , која поради каракатерот на повредите веднаш била пренесена  во Клиничкиот центар во Скопје. Од страна на увидна екипа од СВР-Тетово, Истражен судија и Јавен обвинител извршен е увид на местото на настанот. СВР-Тетово презема мерки за расчистување на случајот, јавува Курир.

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промоција на едицијата „Европски книжевен мозаик“ од ИК Магор

Книжевната едиција „Европски книжевен мозаик”, во издание на издавачката куќа Магор од Скопје, беше промовирана …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!