Почетна / Забава / Aвалон ги откажа фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Aвалон ги откажа фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Во прилог целосното соопштение на Авалон продукција :

“Почитувани,

Прво би сакале да им изразиме најдлабоко сочувство на семејствата на починатите во оваа ужасна трагедија што се случи синоќа во Тетово.


Ова што во моментов се случува овде е практично доказ дека и кога е лошо може да биде уште полошо.
Второ, се разбира дека настаните коишто требаше да се случат денеска (Skopje Sounds Good) и во петок и сабота (Skopje Calling) се откажани поради прогласената тридневна жалост во Македонија.
Сите што имаат купено влезници за овие настани, можат да направат рефундација на парите во рок од наредните пет работни дена, почнувајќи од понеделник (13.09) до петок (17.09).

Ваша,
Авалон Продукција”

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

error: Содржината е заштитена!