Почетна / МК Сцена / Видео | Тага на македонската естрада, уште еден ангел замина на небото

Видео | Тага на македонската естрада, уште еден ангел замина на небото

Влатко Илиевски (2 јули 1985 – 6 јули 2018), македонски пејач кој прерано замина од овој свет, оставајќи тага и болка кај сите што го сакаа и почитуваа. Идол на една генерација рокери и миленик на женската публика.

Првиот албум на Влатко Илиевски се вика „Со други зборови“ и има 10 песни: „Со други зборови“, „И премногу добро“, „Сите ми се криви“, „Така требало да биде“, „Уште си ми ти“, „Не те можам“, „Гушни ме“ , „Од утре не“, „Небо“, „Скитник“. Неговиот втор албум е „Најбогат на свет“ и имал исто така 10 песни: „Среќа“, „Пред да те знам“, „И ти и јас“, „Се што сакав по тебе“, „Пак на старо“, „Најбогат на свет“, „Есен“, „За љубов се пее до крај“, „Не плачи“, „Извини“ и „Небо“.

Почивај во мир, Влатче!

ПОЧИВАЈ ВО МИР, ВЛАТЧЕ!#InMemoriam #RIP

Posted by Gledy on Saturday, 7 July 2018

Освен по соло кариерата, познат е како фронтмен на рок групата “Морал”, а беше дел и од македонската играна серија “Oд денес за утре”. Веста за неговата смрт ја проследија сите медиуми во Македонија и регионот, а неговите колеги ги преплавија социјалните мрежи со трогателни статуси. Влатко, почивај во мир!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!