Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Премиерно новата евровизиска песна

Видео | Премиерно новата евровизиска песна

 

„ПРЕД ДА СЕ РАЗДЕНИ“
премиера на новата евровизиска песна

 

 

„Пред да се раздени“ е името на песната што ќе не претставува на овогодинешниот Евросонг. Новата песна е дело на Лазар Цветквски и Дарко Димитров, аранжманот го направи Дарко Димитров, а текстот е на Магдалена Цветкоска – Ена, додека зад делот на Есма, како комплетен автор стои Симеон Атанасов.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!