Почетна / МК Сцена / Видео | Каролина Гочева си доби спот за „Две лири“

Видео | Каролина Гочева си доби спот за „Две лири“

 

Еден од најголемите фанови на популарната пејачка Каролина Гочева направи видео запис за нејзината нова песна „Две лири“.

 

 

Станува збор за Александар Златановски кој бил инспириран од текстот на песната и одушевен од култниот филм „Сјај во тревата“ (Splendor in the Grass) такашто дошол до идеја да се обиде да го спои текстот со делови од филмот и од тоа произлезе ова симпатично видео кое треба да се види.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!