Почетна / Забава / Видео | Дунавка Трифуновска се јави во емисијата на Јанко?

Видео | Дунавка Трифуновска се јави во емисијата на Јанко?

 

Дунавка од Македонија во “Јади бурек”

 

 

Мисицата и фармацевт Дунавка Трифуновска, само со едно видео и едно претставување на Изборот за Мис во Царството Тајланд, стана невиден хит кај македонската публика и македонските медиуми.

Нема некој што овие денови не чул за Дунавка, а некој дури се пошегува и се јави во емисијата на Јанко – “Јади бурек”, велејќи дека е “Дунавка од Македонијаааа”. Погледнете го видеото, уште едно во низата поврзани со Дунавка :

 

Дунавкааа…. Македонијааа

Дунавка во „Јади бурек“

Posted by Gledy Network on сабота, 14 ноември 2015

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ара Маликиан во Скопје – концерт во „Македонска филхармонија”

На 18-ти октомври во Скопје, со почеток од 21 часот, на сцената во „Македонска филхармонија” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!