Почетна / Забава / Вака ли ќе ја штитиме македонската музика?

Вака ли ќе ја штитиме македонската музика?

 

Голем скандал ја тресе македонската музичка естрада по вчерашната победа на Ламбе Алабаковски на Скопскиот фестивал. Имено, песната со која тој победи на фестивалот е плагијат.

 

 

Доволно ќе биде сами да ги преслушате двете песни во прилог и да ги споредите, односно да се обидете да ја пронајдете разликата која речиси и не постои. Само едно ќе ги запрашаме одговорните лица, вака ли ќе ја штитат македонската музика?

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Светска премиера на композиции од Дарија Андовска во Минхен

Во понеделник, 8 јуни, во рамките на серијата концерти #BSOmondayConcerts, кои ги организира Bayerische Staatsoper, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!