Почетна / Забава / Александар Поповски уште еднаш воодушеви со својот талент

Александар Поповски уште еднаш воодушеви со својот талент

 

Големината на талентот на младиот уметник Александар Поповски нема граници, тоа го докажа и неговиот последен цртеж на кој е насликана Бијонсе. Цртежот е идентична копија на веќе постоечка фотографија од пејачката, на кој би позавидел и самиот фотограф.

 

 

Александар е познат по тоа што слика портрети на познати музичари, еден од нив е и покојниот Тоше Проески. Во прилог е споредбата на двете фотографии, рачно нацртаната и дигиталната верзија.

 

 

Александар Поповски

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!