Почетна / Филм / „Што се случи во понеделник“ во петок, 9ти јуни на Телма
Акција и трилер во фиолмот во копродукција на САД, Франција, Велика Британија и Белгија, познат и како "Седумтте сестри" во петок, 9 јуни на Телма во 22.15 часот

„Што се случи во понеделник“ во петок, 9ти јуни на Телма

Дистописки научно-фантастичен филм на Макс Боткин и Кери Вилијамсон, во режија на Томи Виркола, со Номи Рапас, Глен Клоуз и Вилијам Дафо во главните улоги.

Во не толку далечна иднина, поради пренаселеност и глад, владата ги ограничува семејствата да имаат само по едно дете. Седум идентични сестри, именувани по деновите во неделата, живеат во скривалиште и секој ден по една од нив излегува под истиот идентитет.

Сепак, еден ден сестрата која излегува во понеделник не се враќа, а другите сестри тргнуваат да го испитаат нејзиното исчезнување.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!