Почетна / Серии / По турска реприза, следува реприза и на „Бистра вода“ на Алфа
Минатата недела започна реприза на турска серија емитувана на Сител, а сега на Алфа следува и реприза на уште една серија

По турска реприза, следува реприза и на „Бистра вода“ на Алфа

После четериесет и пет години емиграција во Канада, Александар, во денот кога во Скопје го убиваат неговиот брат близнак, тој се враќа во Македонија. Неговото семејство е растурено и тој се труди повторно да го обедини.

На патот кој води кон среќата ќе застане Арсен неговиот другар од детството, заради кого Александар како седумнаесет годишен тинејџер морал да побегне од комунистичка Југославија.

Ова е накратко сижето на македонската серија “Бистра вода” во режија на Јани Бојаџи и во продукција на Алфа телевизија. Премиерно емитувана минатава пролет, а од понеделник, 18 септември, репризно на Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!