Почетна / Филм / Бадник на Телма во 22 часот со акцијата „The last witch hunter″

Бадник на Телма во 22 часот со акцијата „The last witch hunter″

Последниот ловец на вештерки стои помеѓу човештвото и здружение сили од најпознатите застрашувачки вештерки во историјата.

Современиот свет крие многу тајни, но најневеројатната тајна од сите е дека вештерките сè уште живеат меѓу нас; злобни натприродни суштества со намера да ја ослободат црната смрт врз светот.

Армии на ловци на вештерки со векови се бореле со неприродниот непријател ширум светот, вклучувајќи го и Колдер, храбриот воин кој успеал да ја убие семоќната кралица Вештерка, десеткувајќи ги нејзините следбеници во тој процес. Во моментите непосредно пред нејзината смрт, кралицата го проколнува Колдер со сопствената бесмртност, засекогаш одвојувајќи го од неговата сакана сопруга и ќерка во задгробниот живот.

Колдер е единствениот од неговиот вид преостанат и поминал векови во лов на непријателските вештерки, цело време копнеејќи по своите одамна изгубени сакани. Сепак, без да знае Колдер, кралицата вештерка воскреснува и бара одмазда на нејзиниот убиец предизвикувајќи епска битка која ќе го одреди опстанокот на човечката раса.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!