Почетна / Сапуници / Ѕвездата од шпанските серии, Есмералда, заврши во болница!

Ѕвездата од шпанските серии, Есмералда, заврши во болница!

 

Мексиканската актерка Летисија Калдерон, која сите ја паметиме како Есмералда од истоимената серија, имаше незгода за време на снимањето на една серија.

 

 

Летисија за својата повреда ги извести своите фанови преку Твитер каде објави фотографија од болницата направена веднаш по лекарската интервенција. Актерката во оваа прилика им се заблагодари на целата екипа од болницата, како и на колегите од теленовелата „A que no me dejas“ поради нивната грижа за неа.

 

 

„Есмералда“ се емитуваше на Македонската телевизија пред десетина години и се вбројува во една од најгледаните шпански серии во Македонија.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!