Почетна / Забава / Евровизија / Холандија и Малта ги избраа своите песни за Евровизија

Холандија и Малта ги избраа своите песни за Евровизија

 

 

Овие денови официјално беше претставена нумерата со која Холандија ќе настапи на Евровизија 2015 во Виена. Станува збор за реномираната холандска пејачка Trijntje Oosterhuis која ќе ја пее песната “Walk Along” на јубилејното 60-то издание на Евровизија. Како автор на песната се појавува Anouk, која ги бранеше боите на Холандија со неверојатната Birds во 2013 година во Малме.

Песната е со брз ритам кој лесно влегува во уво, уверете се и сами:

 

 

Освен Холандија, и Малта го има избрано својот претставник за на Евровизија следната година во мај. Се работи за баладата “Warrior” на младата Амбер.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!