Почетна / Забава / Фото | Како денес изгледа пејачката Ерзана

Фото | Како денес изгледа пејачката Ерзана

 

Поранешната пејачка Ерзана којашто се појави во 90-те години и ја освои македонската публика, замина во САД и оттогаш нема ниту трага ниту глас од неа. Во фотографијата во прилог погледнете како денеска изгледа Ерзана која е сопруга и мајка и живее во Конетикат. Нешто повеќе за неа можете да прочитате овде.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!