Почетна / Сапуници / Фото | Како денес изгледа Малечката невеста, малата Ананди порасна

Фото | Како денес изгледа Малечката невеста, малата Ананди порасна

 

Веќе поминаа седум години од почетокот на снимањето на најдолгата индиска серија „Малечката невеста“. Низ годините актерките што го толкуваа ликот на малата Ананди се менуваа поради префрлувањето на дејствието на приказната десетина години подоцна кое се случи неколку пати. Сите ја паметат првата Ананди, она мало девојче кое беше омажено на 5 години. Малечката невеста не само што порасна во телевизиската приказна, таа порасна и во реалниот живот. Корисниците на социјалните мрежи се шегуваат дека оваа актерка сега може комотно да се врати во серијата и да продолжи да го толкува ликот на возрасната Ананди. Во прилог се неколку фотографии од актерката. 

Инаку веѓите сеуште не и се средени ама тоа не е тема на муабет сега…

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алихан од „Забрането јаболко“ се изолира со својата мачка

Македонските гледачи од неодамна имаат можност да плакнат очи на галантниот и сексипилен турски актер …

error: Содржината е заштитена!