Почетна / Забава / Евровизија / Фаворитот „Није љубав ствар“ со нова верзија!

Фаворитот „Није љубав ствар“ со нова верзија!

 

Жељко Јоксимовиќ својата евровизиска песна „Није љубав ствар“ ја отпеа на неколку јазици, но новата неверојатна верзија на оваа песна што ќе ја слушнете во линкот подолу ќе ве остави без зборови. Без зборови остана и Јоксимовиќ, па одлучи оваа верзија да биде чисто интрументална. Дозволете му на извонредниот ритам да ве понесе и вас, преслушајте ја до крај.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!