Почетна / Серии / Светот вечерва се збогува со Очајните Домаќинки!

Светот вечерва се збогува со Очајните Домаќинки!

 

Пред осум години сите се вљубивме во шоуто кое ја смени телевизијата засекогаш. Вечерва дамите за последен пат ќе прошетаат низ најславната улица на светот – Вистерија Лејн. Многу прашања ги мачат гледачите ширум светот.

Дали Бри ќе го предаде Карлос или ќе се жртвува за него поради Габи, ќе заврши ли некој од нив во затвор? Сузан по смртта на Мајкл донесе тешка одлука да ја напушти Вистерија Лејн, ќе се случи ли тоа? Дали Том ќе се откаже од одлуката да се разведе од Линет?

На мистериите им дојде крајот, американската телевизија ABC вечерва ќе го емитува двочасовното финале на “Desperate Housewives”, набрзо после тоа епизодата ќе биде достапна и на торенти за сите да го видиме големото финале…

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!