Почетна / Сапуници / Оригиналната музика од „Завет“, само на ТВ Пакет!

Оригиналната музика од „Завет“, само на ТВ Пакет!

 

Авторите Кемал Сахир Ѓупел, Ердал Ѓуни и Хусеин Јилдиз ви ја претставуваат богатата музичка компилација, односно soundtrack-от од новата турска серија „Завет“ која од неодамна се емитува на Сител. Песните можете да ги преземете директно од ТВ Пакет (десен клик – сочувај ја датотеката). Албумот содржи 24 песни меѓу кои и насловната нумера. Доколку сакате да ја сочувате само неа, таа се наоѓа во првиот линк.

 

 

Sensizlik

Soyleyemedim

Komur gozlerin

Bicak sirti

Saklimdasin

Nerelere koysam

Aglama

Veda

Hicaz balad

Esintler

Belki bir gun

Kuslar ve ruzgar

Leylanin aski

Asumanin gozleri

Beklerken

Gecmisin huznu

Ah bendeki sen

Gurbet

Huzun ve gerilim

Saklimdasin

Bicak sirti

Komur gozlerin

Soyleyemedim

Sensizlik (Jenerik vokalli)

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Раскошната костимирана серија за „Екатерина Втора“ на ТВ 24

“Екатерина Велика”, раскошна и возбудлива серија на руската продукција за една од најзначајните жени во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!