Почетна / Сапуници / Нова љубов, одмазда и интриги во следните епизоди од „Нашата Дениз“

Нова љубов, одмазда и интриги во следните епизоди од „Нашата Дениз“

Растргната меѓу старата и новата љубов – нашата Дениз

 

Нови интригантни моменти во следните епизоди од турската хит драма “Нашата Дениз”. Дениз, мила и скромна жена, изневерена и напуштена од сопругот, не и преостана ништо друго освен со своите деца да се пресели во куќата на Мират и да започне нов живот.

Како што минуваат епизодите, Дениз и Мират се повеќе се зближуваат еден во друг, но дали конечно ќе се зафатат во виорот на љубовта и ќе ги признаат обостраните чувства? Дали Дениз ќе ја напушти куќата откако ќе дознае дека Мират бил во затвор и кој ќе биде човекот кој ќе се појави во нејзиниот живот?

Пресврти и во животот на Еџе, ќерката на Дениз. Дали високото друштво ќе дознае дека Еџе е сиромашна и во овие епизоди ќе успее ли да сфати дека се вљубува во Мустафа, синот на чевларот од маалото?

Пријателката на Дениз, Хулија и озборувачката во маалото, Фикрије, со нови сплетки ве очекуваат веќе во наредните епизоди од серијата. Што следно “крчкаат” двете жени за да ги повредат Дениз и нејзиното семејство?

А што ќе се случи кога оковите на традицијата ќе станат поцврсти од било која друга љубов? Ќе може ли тогаш Дијар да ужива во љубовта со Сердем?

Одговорите на овие прашања дознајте ги во наредните епизоди на „Нашата Дениз“ секој работен ден во 21.45 часот на Сител телевизија.

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!