Почетна / Сапуници / Кошарката дојде, сапуничарите збеснаа!

Кошарката дојде, сапуничарите збеснаа!

 

Стартот на Еуробаскет 2013 ја крена еуфоријата во Македонија, но исто така ги истенчи и нервите на гледачите на сапуниците. Поради преносот во живо на натпреварите дел од сериите вчера не се емитуваа во своите редовни термини, причината беше и повеќе од јасна, но гледачите и покрај тоа постојано прашуваа каде се нивните серии.

 

 

Ги известуваме гледачите дека индиските серии „Малечката невеста“ и „Огнови на љубовта“ од денеска повторно ќе се емитуваат во редовните термини од 17:30 до 18:30 часот на Сител телевизија.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!