Почетна / Серии / Злото излегува на површина во приказната „Карадај“

Злото излегува на површина во приказната „Карадај“

 

„КАРАДАЈ“
утревечер веднаш по Судбината на Фатмаѓул

 

Приказната почнува се подлабоко да ја плете судбината околу сите фатени во мрежата на неправдата и љубовта. Посетата на Махир на својот татко ја прекинува Фериде која се појавува на вратата од ќелијата. Злоделата излегуваат на површина, полицијата пронаоѓа машки труп во водите на Босфор, а истрага води до цигланата во која што работеше жртвата. Очевидците го посочуваат Махир како можен сторител. Првата расправија помеѓу Фериде и Махир ќе биде и прва искра на една голема љубов.

 

 

Утревечер не пропуштајте ја четврата епизода од хит серијата „Карадај“. Вечерва нема да се емитува епизода од оваа серија поради „Х Фактор“.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 5 ја емитува репризно култната детска серија „Големи и мали“

Мартин Трпчевски, Жарко Димитриоски, Тамара Веселинска, Бисера Кајева, Бојан Велевски, Димитар Чулаковски, Никола Пендовски, Катина …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!