Почетна / Серии / Започнува четвртата сезона од „Величествениот“

Започнува четвртата сезона од „Величествениот“

 

Во харемот на Сулејман повеќе ништо не е како порано. По исчезнувањето на Хурем, Хатиџе си пресудува самата, а некоја епизода подоцна умира и принцот Мехмет, смрт за која се верува дека е дело на Махидевран султанката, нејзиното огледало се крши во моментот кога се шири веста за смртта на принцот. Шах султанката заминува од престолнината на барање на Михримах.

 

 

Дејствието повторно се префрлува неколку години подоцна. Хурем се враќа, нова актерка отсега го толкува овој значаен лик. Принцовите на Хурем сега се толкувани од други актери соодветни на нивната сегашна возраст. Едниот од нив го глуми актер познат од серијата „Судбината на Фатмаѓул“, а друг актер познат од серијата „Бурни времиња“. Спектаклот продолжува…

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детективската серија „The Glades“ секој ден на Fox Crime во 19.15 часот

Оригиналната драма, продуцирана од телевизиската мрежа A&E, во која играат Мет Пасмор, Кил Санчез, Карлос …

error: Содржината е заштитена!