Почетна / Забава / Емина Јахович со концерт во Македонија?

Емина Јахович со концерт во Македонија?

 

Пејачката Емина Јахович која моментално е актуелна како жири во мегапопуларното шоу „Х Фактор“ очигледно знае како да ја искористи еуфоријата која владее околу музичкиот натпревар.

 

 

Онаа која често знае да нагласи дека не го разбира македонскиот јазик сега посака да дојде во Македонија и да одржи концерт, па на својата Фејсбук страница ги запраша фановите дали би сакале да ја видат тука, повеќето секако ја поддржаа нејзината идеја.

 

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!