Почетна / Забава / Елена Петреска: „Нина Јанева е свиња дебела“

Елена Петреска: „Нина Јанева е свиња дебела“

 

Веќе сте запознаени со приказната за смешната изјава на пејачката Елена Петреска дадена за еден македонски весник. Скандалот доби продолжение откако Елена Петреска одлучи да одговори на шегите на нејзина сметка. Баш е брза…

 

 

Нејзината колешка, Нина Јанева, на социјалната мрежа Фејсбук се шегуваше на сметка на Петреска и тука се создаде скандал. Имено, обожавателите на Петреска дрско ја нападнале Јанева со инбокс пораки поради нејзиниот претходен статус, па таа порача дека сите ќе ги набие на ку*ац.

 

Потоа следуваше одговор и од Петреска, која неколку пати својата колешка Јанева ја нарече „свиња дебела“ која по цела вечер седела пред својот фрижидер и јадела ко „дебилна“.

 

Да бидеме реални, подобро да седи пред фрижидер и да јаде како дебилна, нели, отколку да чита метафизика и квантна физика замислувајќи дека тоа се книги со психолошка содржина. Човек обично кога ќе тресне зелени се крие и дозволува сите да зборават на тоа, ова бре не дозволува да се заборави…

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!