Почетна / Телевизија / Х Фактор / Во Србија не му простуваат на Жељко за Фифи

Во Србија не му простуваат на Жељко за Фифи

 

Во една од емисиите на српски телевизиски канал која се занимава со коментари на настани од минатата недела, водителот со потсмев му се обрати на Жељко:

– „Не ми е јасно како човекот кој до сега четири пати бил на нај геј натпреварувањето Евровизија, изјавува дека е шокиран“, вели водителот.

 

На крај тој заклучува:

– „Значи според Жељко, во музичката индустрија најважно е како изгледаш, а како пееш не е важно. Е сега ми е јасно како Жељко станал пејач.“

 

Во прилог е дел од емисијата:

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!