Почетна / Телевизија / Во недела стартува нова сезона од „Сите наши песни“

Во недела стартува нова сезона од „Сите наши песни“

 

Започнува втората сезона на големото музичко шоу „Сите наши песни“.

 

 

48 кандидати од 16 општини во Македонија ќе се обидат да стигнат до големата награда во финалето. Сезоната на добрата музика ја отвораат натпреварувачите на општините Кисела вода и Гази баба од Скопје. Во недела во 20:15 часот стартува „Сите наши песни 2“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државните ТВ на Македонија и Бугарија со меморандум за соработка

Јавните сервиси Македонската радио телевизија и Бугарската национална телевизија потпишаа меморандум за разбирање, со којшто …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!