Почетна / Забава / Александра Јанева, ѕвезда над ѕвездите!

Александра Јанева, ѕвезда над ѕвездите!

Минатиот понеделник во Струмица се одржа традиционалниот хуманитарен концерт организиран од Младинскиот совет. Целта беше единствена, забава и хуманост. Собраните средства беа наменети за градење на третиот по големина храм во Европа – Успение на Пресвета Богородица.

 

 

Ја занеме публиката, но и пејачите не останаа рамнодушни пред нејзиниот моќен вокал

Четиричасовното пеење и играње направи вистинска атмосфера на Велигденскиот празник. На сцената се појавија популарни ѕвезди како Каролина Гочева, Влатко Лозановски, Дани, Тони Зен, Македонските идоли и други. Но сепак, најголемото изненадување на вечерта пристигна токму од Струмица, кога дојде време да настапи 16-годишната Александра Јанева. Струмичаните ја поздравија со громогласен аплауз каков што никој друг не доби, а дека таа го заслужи тоа сведочи видеото подолу.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дали брадата е одраз на машкоста – одговараат јавните личности

Факт е дека брадата и мускулите во голема мера може да го подобрат или нагрдат …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!