Почетна / Живот / Ако одите во Грција ќе добиете ФИРОМ налепница!

Ако одите во Грција ќе добиете ФИРОМ налепница!

Новите македонски регистарски таблички, грчките гранични власти ги покриваат со налепница: „Признаено од Грција како ФИРОМ“. Со налепницата цариниците ги покриваат ознаките „МК“ и онаа на градот, што стојат на новите македонски таблички. Текстот на налепницата е напишан на англиски и на грчки јазик, а од македонското МНР велат дека се запознаени со постапката на грчките гранични власти.

 

 

 

 

Martin М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промоција на едицијата „Европски книжевен мозаик“ од ИК Магор

Книжевната едиција „Европски книжевен мозаик”, во издание на издавачката куќа Магор од Скопје, беше промовирана …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!