Почетна / Забава (страна 3)

Забава

Констракта: Ги сакам Македонoнците и продукцијата на Дарко Димитров

Малкумина знаеја за Ана Ѓуриќ – Констракта, сѐ додека таа не се појави на првата полуфинална вечер на “Песна за Евровизија 22″ и не предизвика бројни реакции со својот ексцентричен настап и песна.На јавноста и стана позната како член на познатата група „Земља Грува”. Она што малкумина го знаат е …

Повеќе »

Видео | „Ако одам во Битола“ прозвучи и во Мелбурн

Песната „Ако одам во Битола“, се слушаше во центарот на Мелбурн, Австралија и тоа во изведба на битолчанецот Христијан Спировски. Веќе препознатлив на луѓето таму со оглед на тоа што ова не е негова прва изведба на македонски песни на пијано низ градот. Ги изведува и на аеродромот во Мелбурн, …

Повеќе »

Видео | Сè поскапе, дали ќе поскапат цените на музичарите?

Сè е поскапо. Оваа реченица се почесто можеме да ја слушнеме во последно време ,како овде кај нас но и во целиот свет. Буквално сите веќе имаат нови ценовници или ги прават – од производители на основни прехранбени производи, преку трговци со градежни материјали, разни репроматеријали, училишен прибор, облека, обувки, …

Повеќе »

Протест – пејачот на „Green day“ се откажува од државјанството на САД

Пејачот на панк-групата „Грин деј“, Били Џо Армстронг, пред посетителите на концертот во Лондон соопшти дека наводно се откажува од своето американско државјанство, во знак на протест поради укинувањето на правото на абортус од страна на Врховниот суд на САД. Настапувајќи во британската престолнина во петокот вечерта, само неколку часа …

Повеќе »

„Детска насмевка за овој свет“ хуманитарен настан во чест на Тоше

Настанот ќе се одржи во амфитеатарот во спомен куќата на Тоше Проески во Крушево на 29ти јуни. Тоа е ден кој е особено значаен за Тоше, посебен ден во неговата кариера, ден на кој е оддржан неговиот прв концерт на градски стадион кој сега е именуван по неговото име. За …

Повеќе »

Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

На огромна радост на армијата фанови од цел Балкан, Fusion Festival го оствари невозможното и на Стадионот на АРМ бевме сведоци на фантастичен перформанс на пионерот на современата Хип Хоп сцена – Tyga Најголем доказ за ова е фактот што менаџментот на TYGA дозволи комплетното шоу да се снима и …

Повеќе »

Дали брадата е одраз на машкоста – одговараат јавните личности

Факт е дека брадата и мускулите во голема мера може да го подобрат или нагрдат изгледот на мажот.Контурите на лицето и густината на брадата значително може да влијаат врз тоа дали брадата на некиј маж ке стои добро или не. Меѓутоа, во изборот помеѓу мазно момчешко лице и она на …

Повеќе »

Велевска за геј парадата: Не сакам моите деца да гледаат такви работи

Скопје Прајд 2022 ќе се одржи на 25 јуни, во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија. Годинешниот слоган на „Skopje Pride” гласи „Излези за љубов”. Парадата на гордоста во главниот град годинава се одржува по трет пат. Првиот „Skopje Pride” се одржа во 2019 година, а по една …

Повеќе »

Бојкотот на Џамбазов ја крена македонската естрада на нозе

Додека едни го поддржуваат, други велат дека домашните изведувачи нема што да понудат. Неодамна, Игор Џамбазов го искористи своето интернет ќоше за да изрази незадоволство за третманот кон македонските музичари. Преку својот инстаграм – профил Џамбазов им се обрати на сите сопственици на дискотеки и локали кои како што вели …

Повеќе »

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа функција и сè што е поврзано со Евровизија. Ако е така, тоа е логичен редослед на настаните. Гест кој е за поздравување бидејќи таа како шефица на делегацијата ја чувствува вината со т.н. скандал со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!