Почетна / Живот / Најново : Тројца нови заразени од Корона вирусот во Македонија!

Најново : Тројца нови заразени од Корона вирусот во Македонија!

– Денешната бројка на заболени со корона вирус во земјата е 26 пациенти. Утрово се тестирани 10 пациенти. Позитивни се тестовите се 3-ца пациенти кои се тестирале на Клиниката „Жан Митрев“, а за нив ИЈЗ направи контрони тестови кои го потврдија претходниот резултат. Состојбата на сите пациенти е стабилна. – објави денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

Повеќе информации на прес-конференција во 14:00 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ го истражува дигиталното банкарство во Македонија

Колку и како се спроведува дигиталната трансформација во банкарскиот сектор во Македонија? ИНРЕКОМ ја анализира …

error: Содржината е заштитена!