Почетна / Серии / Теленовели / Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 7 октомври

1) БОГАТАТА И СИРОМАВИОТ
Оригинален наслов : Zengin kız fakir oğlan
Телевизија која ја прикажува : Шења
Термини на емитување : од понеделник до петок
07.00 ( премиера )
Продукција : Mint prodüksiyon, Турција, 2012-2015
Број на епизоди : 103 / 136

2) ШТО БИДЕ НЕКА БИДЕ
Оригинален наслов : Kud puklo da puklo
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
10.00 ( премиера )
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2014-2016
Број на епизоди : 85 / 350

3) СТРАСТИ
Оригинален наслов : Passione
Телевизија која ја прикажува : Атв / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до петок
14.00 ( премиера ), 00.00 ( реприза )
Продукција : Rede Globo, Бразил, 2010-2011
Број на епизоди : 97 / 160

4) ДУБРОВНИЧКА ЗОРА
Оригинален наслов : Zora dubrovačka
Телевизија која ја прикажува : Алфа
Термини на емитување : од понеделник до петок
19.15 ( премиера ), 15.00 ( реприза )
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2013-2014
Број на епизоди : 19 / 161

5) СЕЗОНА НА ЦРЕШИТЕ
Оригинален наслов : Kiraz mevsimi
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до недела
19.50 ( премиера ), 13.20 ( реприза )
+ сабота од 15.40 ( репризи )
Продукција : Süreç film, Турција, 2014-2015
Број на епизоди : 53 / 59

6) ЕКАТЕРИНА ВЕЛИКА
Оригинален наслов : Екатери́на
Телевизија која ја прикажува : 1 ТВ
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.30 ( премиера )
Продукција : Амедиа-Production value, Русија, 2014-2015
Број на епизоди : 3-1 / 22

7) НАЈДОБРИТЕ ГОДИНИ
Оригинален наслов : Najbolje godine
Телевизија која ја прикажува : Телма
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.30 ( премиера ), 16.10 ( реприза )
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2009-2011
Број на епизоди : 5 / 318

8) НАШАТА ДЕНИЗ
Оригинален наслов : Kalbimdeki Deniz
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до сабота
21.40 ( премиера ), 15.30 ( реприза )
+ недела од 15.40 ( репризи )
Продукција : Pastel film, Турција, 2016-2018
Број на епизоди : 30 / 60

9) НАЗАР
Оригинален наслов : Kınalı kar
Телевизија која ја прикажува : ТВ 21
Термини на емитување : од понеделник до петок
23.30 ( премиера )
Продукција : Yağmur ajans, Турција, 2002-2005
Број на епизоди : 85 / 90

10) ЦРВЕНОТО ЈАБОЛКО
Оригинален наслов : Kizilelma
Телевизија која ја прикажува : Шења
Термини на емитување : сабота – недела
23.40 ( премиера )
Продукција : Sinegraf, Турција, 2014
Број на епизоди : 2 / 28

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Романтичната турска комедија репризно на AXN

Згодите и незгодите во еден ургентен центар, повторно на AXN На програмата на кабелскиот канал …

Leave a Reply