Почетна / Сапуници / Почнаа пак со репризите – руската „Адмирал“ на МТМ во 10.50 наутро

Почнаа пак со репризите – руската „Адмирал“ на МТМ во 10.50 наутро

Руската мини мелодрама “Адмирал” репризно на прва скопска МТМ, од понеделник до петок во 10.50 часот наутро.

Историската “Адмирал” е вистинска приказна за кариерата и љубовта на најпознатиот руски офицер Александар Колчак кој се борел против Болшевиците по Октомвриската револуција.

Обично телевизиската верзија е нус-производ на филмот, a телевизискиот филм обично се прави од неискористен материјал. Напротив, овојпат најпрво сакавме да снимаме сериска историска епопеја, а потоа се појави идејата за создавање на целовечерен филм, па како резултат на тоа, земавме сосема друг сценарист, што е невообичаено за вакви проекти.

Така да биографијата е таа и во серијата и во филмот, но во оваа епска новела гледаме повеќе приказни, повеќе љубов, повеќе желба за одбрана на татковината и љубовта“, – вели Анатолиј Максимов, продуцент на оваа мини серија во 10 продолженија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дознајте кога ќе се емитуваат новите епизоди на „Забрането јаболко“

Заради пандемијата со Covid 19, снимањето на серијата “Забрането јаболко” е со повремени прекини и …

error: Содржината е заштитена!