Почетна / Телевизија / Вести на македонски јазик на ТВ 21 два пати дневно

Вести на македонски јазик на ТВ 21 два пати дневно

Во новата сезона, новитети на телевизија 21. Вестите на македонски јазик од сега ќе се емитуваат два пати дневно и тоа во централен термин од 19.30 часот, и навечер во 23.15 часот. Презентери на централните вести се Александра Велинова, позната за гледачите по водителските улоги во повеќе забавни емисии, како и Љубиша Цветкоски и Един Растодер.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Царовска во „360 степени“ за скандалот со пензискиот фонд

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (8.2.2019 г.) од 22:00 часот – интервју со …