Почетна / Серии / Теленовели

Теленовели

Видео „Ќерките на Фазилет“ | Малата ќе се мажи, големата ја дозна вистината

Модерната играна серија за “Ќерките на Фазилет” наголемо започнува да ги интригира гледачите покрај малите екрани. Неверојатен пресврт во вчерашната епизода најавува низа неочекувани реакции и сплетки во следните, уште повозбудливи епизоди од мелодрамата. Госпоѓата Фазилет не се откажува од намерата да остане засекогаш во богатата вила на Егеменови. Колку …

Повеќе »

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 28 април 1) ОВА НЕ Е КРАЈ Оригинален наслов : Böyle bitmesin Телевизија која ја прикажува : Шења Термини на емитување : од понеделник до петок 07.00 ( премиера ) Продукција : AT Yapım, Турција, 2012-2014 Број на епизоди : …

Повеќе »

Фото | Необична понуда – обожавателка го посака Јагиз за ручек

Чаглар Ертугрул, за кого пишувавме, со улогата на Јагиз, богатиот бизнисмен со ледено срце во серијата “Ќерките на Фазилет” успеа да привлече огромна фан база во сите земји каде се емитуваше серијата. Многу од девојките го одбраа бунтовниот и сексипилен Синан, но подеднакво толку го сакаат и Јагиз. Па така, …

Повеќе »

Неочекуван пресврт oчекувајте во следните епизоди на „Фазилет“

Неверојатен пресврт во следните епизоди од вашата омилена серија “Ќерките на Фазилет”. Секоја вечер во 21.15 часот, веднаш по трогателната сага “Далеку од дома”, следете ги новите и уште повозбудливи епизоди од Фазилет. Шокантен тек на настаните. Неочекувани заплети. Драма што ќе ви ја заледи крвта. Љубов што ќе ви …

Повеќе »

Познатата турска двојка станаа родители, Кемал и Неџла добија син

Главна вест во турските медиуми е породувањето на Фахрије, турската актерка позната за нашата публика по улогата на Неџла од “Кога лисјата паѓаат”. Актерката е мажена за Бурак Озџивит, маркантниот Бали Бег или Кемал од мелодрамата “Карасевда”. Синчето на Кемал и Неџла ќе се вика Каран. Родено е со тежина …

Повеќе »

Викенд смеа и незаборавни доживувања со „Наследници“ на Сител

Популарната комедија “Наследници” која се емитува на телевизија Сител од сега само за викенд. Секоја сабота и недела навечер расположете се со згодите и незгодите на Онур, Лале и нивните семејства и пријатели. Таа беше само една обична цвеќарка, а тој богат и згоден бизнисмен. По грешка се запознаа и …

Повеќе »

На малите екрани доаѓа најновата драма со ѕвездата од „Парампарче“

Една од најпознатите турски актерки се враќа на малите екрани во нова трогателна драма. Ѓулсерен од “Парампарче” во најновата турска продукција “Ѓулпери” која започнува во Македонија. Приказна за една жена која по исчезнувањето на нејзиниот маж на фронтот во Сирија е приморана сама да се грижи за нивните три деца. …

Повеќе »

За весела пролет, Сител со нова вечерна релаксација – „Наследници“

Oд понеделник до петок во 20.50 часот на Сител телевизија може да ја следите новата романтична комедија “Наследници”, која го повтори успехот на претходните успешници “Вљубениот ерген” и “Сезона на црешите”. Необична приказна исполнета со многу забава, смеа и голема љубов, родена од ненамерна грешка. Младиот и згоден Онур доаѓа …

Повеќе »

Видео | Погледнете ја Мерием во жешка секс сцена со нејзиниот колега

Овој викенд на телевизија Сител ќе се емитуваат последните епизоди од турската драма “Мерием”. Крај на маката за нашата Мерием. Се надзира ли среќна завршница за нејзината љубов со Саваш или негативецот Октај ќе приреди крај за паметење, дознаваме во финалето на “Мерием”. Aјџа Ајшин е актерката која се прославува …

Повеќе »

Сезоната на цреши нѝ носи нова серија за вљубениот ерген на Сител

Нова вечерна релаксација со нова романтична комедија на малите екрани. Секоја вечер на Сител ќе ја следите “Наследници”, популарна играна серија која го повтори успехот на “Вљубениот ерген” и “Сезона на црешите”. Уште една топла приказна за магичната љубов на двајца млади. Љубов која се роди по грешка, сосема случајно …

Повеќе »