Почетна / Серии / Теленовели

Теленовели

Видео | Синан со порака до гледачите на „Ќерките на Фазилет“

Ексклузивно – Синан се обраќа до вас, гледачите на популарната серија. Популарниот турски актер Алп Навруз се враќа на малите екрани во новите продолженија на вашата омилена серија. За брзо време, очекувајте нови заплети во интригантната модерна драма “Ќерките на Фазилет” и дознајте дали срцето на Хазан ќе му припадне …

Повеќе »

Фото | Актерите на плажа – Азизе и Џевдет одмараат под вода

Популарниот турски брачен пар летово одмара во Чезме. Откако ја завршија со снимање историската воена драма “Далеку од дома”, полковник Џевдет и Азизе решија да ги наполнат батериите на море, пред стартот на новите проекти. Дека одлично си поминуваат на одмор, говорат и сликите кои ги објавуваат на социјалните мрежи. …

Повеќе »

Видео | Ќе се разоткрие ли убиството кое донесе „Подарено срце“?

И вечерва на Сител, нова епизода од љубовната драма за едно “Подарено срце”. Приказната за таткото кој по секоја цена реши да ѝ овозможи живот на ќерка си, добива сосема поинаков тек. https://sitel.com.mk/sites/default/files/tv_sodrzina/video/2019/august/podareno_srce_petok.mp4 Таткото ја уби мајката на Фират за да обезбеди срце за својата ќерка, но ќе може ли …

Повеќе »

Убавата селанка ќе добие „Подарено срце“ во новата серија на Сител

Нова кратка серија ќе се емитува на Сител телевизија во 21.45 часот, веднаш по “Бруско”. “Подарено срце” е летна приказна за една голема љубов, во која ги гледаме актерите кои се прославија со улогите во Убавата селанка и Имотот на дамата. Назли е млада девојка, весела и секогаш оптимист во …

Повеќе »

Видео | Ќе се дознае ли вечерва измамата за виното „Бруско“ ?

Неверојатни пресврти во грчката сапуница која секоја вечер се емитува на телевизија Сител. Во епизодите кои следуваат, дознајте како ќе се реши саботажата со виното. Бурни времиња доаѓаат за Матеови од Кипар, додека Сифи и Анастасија на Крит ја слават стапицата што им ја поставија на ривалите. Ќе успеат ли …

Повеќе »

Погледнете со каква убавица е женет актерот од „Фамилијата Реј“

Аргентинскиот актер Мишел Браун стекна светска слава благодарение на улогата на еден од браќата во теленовелата “Скриени страсти”, емитувана одамна и кај нас на А1 телевизија. По успехот кој го доживеа серијата, челниците на најголемите латиноамерикански продукции му понудија и главни улоги во следните хит новели како Научи ме да …

Повеќе »

Видео | Ова се најжешките пет сцени од серијата „На граница“

Ви ги прикажуваме најстраствените пет сцени од хрватската комедија која што се емитува за викенд на телевизија Сител. Некоја од сцените веќе сте виделе, а некоја допрва ве очекува. 1. Јуре во транс – не може да си дојде при себе по сексот со Лидија. https://video.dnevnik.hr////2018//10//23//ec8221340f_61579854-2.mp4 2. Габи и Лука …

Повеќе »

Од понеделник до петок на Сител следете ја „Фамилијата Реј“

Mексиканската верзија на култната “Далас” стартува на малите екрани. “Фамилијата Реј” е телевизиска новела, која од понеделник до петок се емитува на Сител. Премиерните изданија се секое утро во 10 часот, а репризата во 1 часот по полноќ. Главните улоги им припаднаа на Мишел Браун (ѕвездата на Скриени страсти и …

Повеќе »

Вечерва во „Бруско“ | Ќе побегнe ли Мелина заедно со Ахил?

Вечерва на Сител, нова динамична епизода од летниот хит “Бруско” точно во 21 часот. Медитеранската убавица пред важна одлука – дали да побегне со човекот кој го засака, или да остане во брак со оној што ја разочара? Ќе замине ли Мелина од Крит или Сифи ќе ја спречи во …

Повеќе »

Вистинитата приказна за „Златен глас“ повторно на скопска МТМ

Колумбиската теленовела “Златен глас” повторно на програмата на Прва скопска МТМ со репризни изданија од првата епизода. Животната приказна за колумбиската пејачка од понеделник до петок во 21.20 часот. Во продолжение ве потсетуваме на содржината : 50тите години на минатиот век, време на полова дискриминација, време каде жените биле предодредени …

Повеќе »