Thumbs up/down

Тино го прифати предизвикот – „Урбан таг“ со нова сезона на ТВ 21

  Од понеделникот (18-ти декември) започна да се емитува новата сезона на забавниот магазин „Урбан таг“ на фреквенцијата на телевизија 21.     Забавниот магазин се емитува од понеделник до петок со почеток во 17:05 часот, а во новата сезона покрај освеженото студио кое е во празничен амбиент, јавноста ќе …

Повеќе »

Кристијан ја напуштил ТВ 21: Згаснува авторската емисија „Урбан таг“

  Менаџментот на ТВ 21 одлучил да ја укине македонска емисија „Урбан таг“ откако добиле известување од авторот и уредник Кристијан Ландов дека нема да го продолжи договорот со телевизијата, ексклузивно дознава порталот Мегафон.мк.     На водителското столче во денешната емисија не се појави Кристијан Ландов, туку неговата колешка Кристина, …

Повеќе »

Анита Петровска Рајковиќ го отвори првото „Досие“ на ТВ Нова

Секој четврток со почеток во 20:20 часот на фреквенцијата на ТВ Нова ќе се емитува новата емисија „Досие“ на авторот и уредник Анита Петровска Рајковиќ.     Првото „Досие“ го носи насловот „Неткеш“ или како да заработите сериозни суми на пари од Македонија. Како ви звучи од Вашиот удобен дом, …

Повеќе »

Зад камерите: Ова е другата страна на мобилното студио на ТВ Нова

  Телевизија Нова во македонскиот медиумски сектор претстави низа иновации и го подигна нивото на известување и информирање на телевизиските гледачи.     Неодамна, првиот човек на телевизијата, главниот и одговорен уредник Билјана Василева Трендафилова во информативен преглед на ТВ Нова ексклузивно го промовираше мобилното телевизиско студио опремено со најсофистицирана …

Повеќе »

Видео | Новиот водител на ТВ Нова ги освои симпатиите на јавноста

  Новиот водител на ТВ Нова со своето прво појавување во вестите ги освои симпатиите на публиката, но и доби низа позитивни коментари на својот Фејсбук профил.     Имено, станува збор за искусниот новинар Зекирја Меџити (Зеко) кој во албанската редакција на Телевизија Нова доаѓа по 3-ри годишно работно …

Повеќе »

Првиот феил на Марјан!

  * Комедијантот измеша различни термини па затоа одлучивме да му доделиме thumb down, но тоа не значи дека и понатаму нема да се восхитуваме на неговиот смисол за хумор.         Chris | ТВ Пакет

Повеќе »