Почетна / Телевизија (страна 30)

Телевизија

Нова сезона од кулинарското шоу „Брза кујна“ на Сител

“Ready, steady, cook” со четврта сезона на Сител во 17 часот Лиценцираното кулинарско шоу на Сител телевизија, “Брза кујна” продолжува со нова сезона од понеделник, 24 септември со почеток во 17 часот. Водителката Александра со веќе познатите готвачи ве очекуваат со нови брзи рецепти, нови натпреварувачи и нова доза на …

Повеќе »

1 ТВ низ цела Македонија – од сега и на Телекабел

Поради огромниот интерес за следење на програмата на 1ТВ, од сега гледачите на телевизијата може истата да ја следат на следниве оператори: ВИП – 13 канал МахТВ – 13 канал Неотел – 12 канал Бум ТВ Националната телевизија 1ТВ исто така е пуштена во мрежата на Телекабел на следните фрекфенции: …

Повеќе »

Старт на нова сезона на „Сè или нешто“ на Сител

Од понеделник, 17 септември, на Сител телевизија стартува новата осма сезона од најгледаната македонска емисија “Сè или нешто”. Нови натпреварувачи во нова уште повозбудлива трка по милионот. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот следете ја новата сезона од популарното гејм шоу со препознатливата Лила. Дани | …

Повеќе »

„Ѕвездите на Гранд“ на друга телевизија и во Македонија?

Од 22 септември, започнува новата сезона од познатото српско шоу “Ѕвездите на Гранд”. Шоуто ќе се емитува повторно на Прва телевизија во Србија, но оваа сезона нема да оди на ОБН (Босна) и Прва ЦГ (Црна Гора), туку на каналите на Пинк во овие две земји. До ТВ Пакет стигнаа …

Повеќе »

Документарен филм за Лепа Брена во 17:50 часот на Сител

Понеделник, вторник и среда во 17.50 часот на Сител телевизија ќе се прикажува троделниот филм за популарноста на Лепа Брена и “Слатки грех”. Најголемата балканска ѕвезда Лепа Брена во документарецот ќе зборува за познати, но и непознати детали од својата биографија. Од детството, растежот во работничка фамилија па сѐ до …

Повеќе »

Нова сезона на Телма од омилената политичка дебата

Од понеделник, 3. септември 2018-та, на Телма телевизија започнува нова сезона од “Топ Тема” со Снежана Лупевска Созен, Боби Христов и Сања Васиќ. Влијателна и гледана политичка дебата овојпат без Чом, за кого напишавме дека направи трансфер во 1 ТВ. Стартуваме со новата сезона! Стартуваме со новата сезона в понеделник …

Повеќе »

„360 степени“ со нова сезона во нови термини на Алсат

Од понеделник, 3 септември, започнува нова сезона од политичкиот магазин “360 степени” на Алсат М телевизија. Васко Попетревски во нов термин, секој понеделник и петок во 22 часот ќе биде домаќин на нови гости од политичката јавна сцена, со кои ќе се дебатира за најжешките и актуелни политички случувања во …

Повеќе »

Директорот на Алфа е денеска гостин во „Отворено на Алфа“

Денеска, 18.18 часот – нова емисија од “Отворено на Алфа”. Гостин во денешната политичка дебата е еден од највпечатливите телевизиски новинари, Васко Ефтов. Што има да каже Ефтов за моменталната политичка ситуација, кои се негови согледувања за референдумот и дали ќе открие нешто неоткриено, останува да видиме. Дани | ТВ …

Повеќе »

Чомовски и Јадранка Костова станаа дел од 1 ТВ

Познати и афирмирани новинарски имиња станаа дел од екипата на 1 тв. Александар Чомовски и Јадранка Костова ќе бидат дел од новиот концепт на Отвореното студио веќе од септември на оваа фреквенција. Ацо Кабранов, Сашо Ордановски и Анета Кочишки, пак, ќе бидат задолжени за водителската улога во останатите денови од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!