Почетна / Телевизија (страна 2)

Телевизија

Уживајте во распустот со репризните изданија на „Дајте музика“

По завршување на новата сезона од играно документарниот детски серијал “Дајте музика”, Македонската телевизија за своите најмали гледачи одлучи за време на распустот да ги репризира емитуваните изданија, и тоа од понеделник до петок во 16 часот. Па така, додека се релаксирате и читате книги, забавувајте се и едуцирајте се …

Повеќе »

Македонска народна музичка емисија секоја саботна вечер на Алфа

Секоја сабота на Алфа телевизија ќе се емитува ново домашно фолк шоу. “Запеј ја онаа нашата…” е народна музичка емисија, во која ќе се пејат стари македонски песни во живо, под водство на Илчо Јованов. Секоја емисија ќе има по двајца гости, еден од постарата генерација, еден од поновата. Водители …

Повеќе »

Шампионите од „America’s got talent“ празнично на Нова С

За време на празниците, секоја вечер на кабловската Нова С ќе ги следиме шапионите на “Америка има талент”. Се работи за серијал од седум емисии во кои ги гледаме најпознатите, највпечатливи и најинтересни победници и натпреварувачи од франшизата на шоуто за таленти. Сајмон Ковел, Хајди Клум, Хови Мандел и Мел …

Повеќе »

Многу смеа и забава во новогодишното издание на „Преспав“

Најпопуларниот македонски телевизиски проект со своја новогодишна програма на државната телевизија. И оваа новогодишна ноќ, како и ланската, МТВ 1 ќе емитува урнебесно новогодишно издание на “Преспав”. Многу музика и танц ги очекува фановите на најпопуларното телевизиско шоу на 31 декември со почеток од 21 часот. Најоткачениот пансион Преспав ќе …

Повеќе »

Видео | Новогодишна луда ноќ со чочеци и мераци на Сител

Вистинско новогодишно лудило на највеселата ноќ во годината ви приредува телевизија Сител. Мераци, чочеци, песни, ора со најголемите македонски фолк ѕвезди и бендови. Во Мерак меана ќе биде најбурно од сите меани во земјава. Во Мерак меана, 100% песни, игри, забава. Телевизија Сител ве поканува на заедничка прослава пред малите …

Повеќе »

Фото | Џорлев и Ирена се водители на новото фолк шоу на Алфа

По “Еден бакнеж” и “Зајди зајди”, на почетокот на новата година на телевизија Алфа пристигнува уште еден оригинален музички формат. Се работи за музичко телевизиско шоу, во кое ќе се пејат стари македонски песни во живо, под водство на Илчо Јованов. Секоја емисија ќе има по двајца гости, еден од …

Повеќе »

Секоја недела на Сител – најновата сезона од „Britain’s got talent“

Популарното британско шоу “Британија има талент” ексклузивно на телевизија Сител. Секоја недела во 14.45 часот ги следиме најневеројатните таленти кои ќе ве остават и вас подзинети. Водителскиот пар Ент и Дек имаат задача да пронајдат нови таленти за глума, пеење, гимнастика, игра, или некоја друга способност. Натпреварувачите се натпреваруваат за …

Повеќе »

Корисните совети и искуства на „Моето дете“ од сега на МТВ 1

Воспитување, образование, забава, спорт, едукација и совети за правилен раст и развој на вашите најмили се темите на кои се зборува во тв емисијата „Моето дете“. Забавно – едукативна емисија која е наменета за деца и родители, а во рамки на неа се опфатени повеќе сегменти од растот и развојот …

Повеќе »

Oд продукцијата на „Еднооки“, на Алфа доаѓаат и „Севернооки“

Од истата продукција на Еднооки кои се емитуваат секоја недела во 19.15 часот на Алфа, следува и уште една анимирана телевизиска програма. Сатира на секојдневните политичко општествени случувања ќе гледате во мини вестите, од понеделник до петок пред централниот дневник на Алфа во 19.30 часот. Тикер. Мини дневник. Gepostet von …

Повеќе »

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 со право се вбројува меѓу најдобрите. Со постојан раст на гледаноста и одржана доверба и квалитет, чекори кон нови успеси предизвици. Во продолжение, ретроспектива за работењето на телевизијата, низ призмата на Огнен Јанески : ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!