Почетна / Телевизија

Телевизија

Видео | Со овaa песнa, Мартинијан се пласираше во финале

Во четврток, 20 јуни, со почеток во 21 часот ќе се одржи финалето од оваа сезона на регионалното шоу “Ѕвездите на Гранд”. Нова БХ (БиХ), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) ги имаат ексклузивните права за емитување на големото финале на шоуто во четврток во кое фаворити за победа се …

Повеќе »

Гледачите револтирани – не можеа на раат да следат „Пинкови ѕвездички“

И втората вечер, екипата на отвореното студио на Алфа го “украде” шоуто на Пинк. Или само си “замислуваа” дека го крадат? Имено, гледачите повторно револтирани од начинот на кој ја следеа втората полуфинална вечер од “Ѕвездичките на Пинк”, чие реемитување за Македонија го овозможува Алфа телевизија. Со оглед дека финалните …

Повеќе »

Во „360 степени“ : за бугарската пречка кон ЕУ интеграцијата

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (14.6.2019 г.) од 22:00 часот: -дали прашањето за историјата меѓу Бугарија и С. Македонија станува нова пречка во европската интеграција на земјава. Најава 360 Степени (14.6.2019г.) Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (14.6.2019 г.) од 22:00 часот:-дали прашањето за историјата меѓу Бугарија …

Повеќе »

Вечерва полуфинале – за што ѝ замеруваат гледачите на Алфа?

Вечерва на Алфа телевизија во 21.30 часот ќе се емитува втората полуфинална вечер од српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Овојпат осум деца ќе се борат за влез во големото финале. Осум ѕвездички во борба за најдоброто од најдобрите во сите сезони. Ника, ирина, Исидора, Жарко, Тара, Урош, Давид и …

Повеќе »

Летно кино на Алфа со филмови од екс ЈУ кинематографијата

И ова лето, програмата на Алфа во прајмтајм термините исполнета со српска програма. Серии, филмови и емисии од соседството секојдневно на ТВ Алфа. Oд понеделник до петок во 19.15 часот ќе се емитуваат риалити емисиите “Радна акција” и “ДНК Анализа”, а веднаш потоа по 20 часот следува југословенски филм од …

Повеќе »

МРТВ е еден од најголемите должници на државата

Со 757 000 евра, Македонската радиотелевизија е еден од најголемите државни должници во земјата. Јавниот сервис е во топ 10 државни претпријатија кои со години не плаќаат даноци во буџетот, објавува УЈП. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Цел Гранд на нозе, нашиот Филип откачи со „Ла Мајами“

Како што веќе објавивме, македонскиот учесник во балканското шоу “Ѕвездите на Гранд” влезе во големото полуфинале. Филип Пецовски е несомнено следната регионална ѕвезда, која со уникатните настапи ги освои аплаузите на жирито на Гранд, а со изгледот и воздишките на девојките ширум регионот. Во четвртфиналето, Пецовски се издвои од останатите …

Повеќе »

Видео | Лудило на сцена со Филип и влез во полуфиналето на Гранд

Вистинско лудило на сцената на Гранд се случи вечерва за време на настапот на нашиот македонски кандидат Филип Пецовски. Енергичниот Македонец уште еднаш ги шокираше сите во студиото со својот ‘луд’ настап, па токму затоа ги освои симпатиите на сите и се пласираше во полуфиналето од “Ѕвездите на Гранд”. Покрај …

Повеќе »

Видео | Мартинијан се пласираше во полуфиналето на Гранд

Мартинијан Кириловски е еден од македонските полуфиналисти во шоуто “Ѕвездите на Гранд”. Вечерва на Нова БХ (Босна и Херцеговина), Прва (Србија) и Прва (Црна Гора) се емитуваше четвртфиналната емисија, во која кумановскиот кандидат ги отпеа “Остани” од Горан Каран и “Време да се растаје” од Дарко Радовановиќ. Како тоа изгледаше …

Повеќе »

Видео | „Код“ го истражува свирепото убиство на Пино Секондо

Која е пораката која го намами Пино Секондо во смрт, каде е местото каде е извршено убиството, што употребиле убијците за да му го одземат животот на 26 годишното момче. “Код” истражуваше како точно се случило свирепото убиство на Пино по кој се трагаше шест месеци. Што сакала девојката од …

Повеќе »