Почетна / Филм / Филмски новости

Филмски новости

Талија и Рики Мартин дел од новото продолжение на Минионите

  Во новото продолжение на мегапопуларниот анимиран филм „Minions“ кој што премиерно ќе биде емитуван оваа година, своите гласови ќе ги позајмат и популарните латино-американски пејачи Талија и Рики Мартин, но, само за верзијата којашто ќе се емитува во Латинска Америка. Талија и Рики Мартин ги добија улогите на двајцата …

Повеќе »

Еве го првиот трејлер за „Ќе бидеме светски прваци“

  Продукцијата што стои зад успешниот проект наречен „Монтевидео“, повторно ќе овековечи вистински спортски настани на големото платно, овој пат посветени на југословенската кошарка. Филмот „Ќе бидеме светски прваци“ ја следи приказната за четворицата великани на југословенската кошарка: Бора Станковиќ, Радомир Шапер, Небојша Поповиќ и Александар Николиќ од 1945 до …

Повеќе »

По 25 години, се враќа легендарниот актер Жан Клод Ван Дам!

  Во својот поход низ Холивуд, Жан Клод Ван Дам во 1989 година го сними култниот филм „Кикбоксер“ кој постигна огромен успех.     Четврт век подоцна, белгискиот актер во својата 55 година повторно ќе се појави во ова акционо остраврување, поточно во неговото шесто продолжение. Колку за потсетување Ван …

Повеќе »

„Влакна“ доби златна статуетка во Хјустон

  Македонскиот краток филм „Влакна“ доби „Gold Remi“ награда во категоријата краток трилер/мистерија филм на 47. издание на фестивалот „Ворлдфест“ во Хјустон.   – Наградата Gold Remi на фестивалот во Хјустон е вреднување на напорната работа на сите членови на екипата, кои дадоа се од себе за филмот да изгледа …

Повеќе »

Премиерни филмови на Скај нет телевизија

  Освен мексиканската теленовела „Сестри“, Скај Нет телевизија започнува со прикажување на премиерни филмови секојдневно. Филмовите ќе се емитуваат во 21 часот, со реприза следниот ден во 14:30 часот, а освен на Скај Нет телевизија, ќе се прикажуваат и на другите регионални телевизии ширум земјава. Веќе неколку години, оваа телевизија …

Повеќе »

Легендарниот „Армагедон“ оваа сабота на Сител

  Подгответе се за филмскот спектакл што го освои светот, подгответе се за приказната која изрони илјадници солзи кај гледачите. Животот е краток, а љубовта останувa вечна, но што е она што го носи иднината?     Најтешкиот ден на земјата може да ги прекине законите на вечноста, најтешкиот ден, …

Повеќе »

Преносот на „Оскарите“ ќе го врши Сител телевизија

  ОСКАРИТЕ ексклузивно на Сител в недела, 2-ри март  во живо од Лос Анџелес Доделувањето на најпрестижните филмски награди, Оскар ќе се одржи в недела, 2-ри март во Лос Анџелес. Најгламурозната церемонија на доделување награди во светот ќе ја пренесуваат преку 225 држави во светот. Ексклузивно преносот од црвената патека …

Повеќе »

„Враќањето во Сината Лагуна“ во недела на Сител

  „ВРАЌАЊЕТО ВО СИНАТА ЛАГУНА“недела 22:10 | Сител     „Онаму каде што ќе се роди нова љубов и онаму каде што судбината повторно ќе ја напише истата приказна, таму, двајца сами во светот кој е недопрен од времето, преку очите на невиноста ја откриваат нивната сензуалност, преку срцето на …

Повеќе »

Празнични филмови на Сител телевизија

  Сител телевизија и оваа година подготви програма со филмови за сите возрасти за време на празниците кои се пред нас. Од анимирани филмови за деца до фантастични и бајковити приказни, библиски филмови и по некоја акција. Во прилог е најавата погледнете што ви подготви Сител телевизија.       …

Повеќе »

Ова е последната необјавена филмска сцена на Пол Вокер

  Не требаше да помине долго време за да се појават снимки во јавноста од снимањето на „Брзи и бесни“, седмото продолжение од филмот во кое се појавува и трагично загинатиот актер.           | ТВ Пакет  

Повеќе »