Дневни Архиви: 06/11/2019 | 16:03

Tелма со нови сезони од акционата серија „Аларм за кобра 11“

Oд петок (8 ноември), започнуваат новите епизоди од германската акциона серија “Аларм за Кобра” на Телма телевизија. Досега од серијата се снимени 24 сезони и над 400 епизоди, а поради големата популарност во матичната земја, снимањето продолжува и понатаму. Серијата ги опишува кривичните истраги на одделнието за сообраќајна полиција на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!