Почетна / 2019 / May (страна 7)

Месечни Архиви: May 2019

Празнично уживање со грандиозната Каролина и Филхармонија на МТВ 1

1 мај (среда) во 20.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе се емитува премиерно најновиот концерт кој најблескавата македонска ѕвезда Каролина го одржа во Македонска Филхармонија заедно со многубројниот оркестар. Пред два месеци, дивата одржа повторно маратон на концерти, но овојпат отпеа песни во сосема поинакви аранжмани и …

Повеќе »

И вие ќе плачете со ова видео : Тамара ѝ ја пее „Proud“ на Нина

Тамара Тодевска, македонската претставничка на „Евросонг“ оваа година направи изненадување кое сигурно нема да ве остави рамнодушни. Пејачката го посети домот на Нина Костовска и специјално за неа ја отпеа евровизиската „Proud“. Погледнете го видеото и разнежнете се со емотивното изненадување кое Тамара го подготви за златното девојче со Даунов …

Повеќе »